» 
»
 

Simav Doğalgaza kavuşuyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Türkiye’nin dört bir yanına doğalgaz ulaştırma çalışmaları kapsamında AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Mustafa Şükrü Nazlı, Ahmet Tan ve Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun girişimleri sonucunda Kütahya İli Simav İlçesine doğalgaz kazandırılıyor.

Kütahya’nın gelişmesi ve kalkınması için ortak hareket eden AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Mustafa Şükrü Nazlı, Ahmet Tan ve Prof. Dr. Vural Kavuncu Simav İlçesi’ne doğalgaz çalışmaları kapsamında girişimlerde bulundu. Milletvekilleri’nin ortak açıklaması şöyle: “İlçelerimizin gelişmesi ve kalkınması için el birliği ile çalışıyoruz. Daha önceden yapmış olduğumuz girişimler ile hamdolsun olumlu sonuçlar alıyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız, ülkenin dört bir yanına doğalgaz ulaştırmak için var gücüyle çalışıyor. AK Partimiz göreve geldiğinde Türkiye'de sadece 6 ilde doğalgaz kullanılıyordu, bugün, 'Doğalgazı olmayan şehrimiz kalmayacak' diyerek çıktığımız bu yolda şükürler olsun ki 2016 yılı itibariyle 76 ilimiz doğalgaza kavuştu. Şimdi sıra ilçelere geldi. Bunun için çalışmalara hız verildi. Bakanlar Kurulu Kararı ile ilçe nüfusu 20 binin üzerinde olan yerleşim yerlerine doğalgaz bağlanması kararı alınmıştı. Sürdürülen çalışmalar ile Simav ilçemizin de 2018 yatırım planlamasına alındığını öğrendik. Yaklaşık 42 Km uzunluğunda boru hattı yapılarak 2018 yılında Simav ilçemizde gaz kullanılmaya başlanacak. İlçemize doğalgazın kazandırılması sürecinde desteklerini esirgemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’a ve Botaş Genel Müdürlüğü bürokratlarımıza teşekkür ediyor Simav ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.” İfadeleri kullanıldı. 

DOĞALGAZ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Kütahya Simav İlçesi’nde yapılan doğalgaz istişare toplantısında konuşan  Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim doğalgazın ısınmada, jeotermalin de üretimde kullanılmasının yararlarının olacağını ifade etti. Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise Jeotermalin yanında doğalgazında bulunmasının büyük avantajlar sağlayacağını belirterek Simav ekonomisi canlandırmak için ilçemize doğalgazı planladıklarını söyledi. Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ise doğalgazın sanayi ürünü olduğunu Simav’da sanayi, ticaret ve üretimin gelişmesinde olumlu katkılar sağlayacağını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *