» 
»
 

Sınav başarısı nasıl artırılır? Hızlı okuma eğitimlerinin faydaları?

Yoğun bir okul ve sınav maratonu içerisine giren öğrenciler ister istemez strese maruz kalıyor. Kimileri sınav kaygısı yaşarken kimileri ise kaygıya bağlı dikkat dağınıklığı yaşıyor. Peki sınav başarısını nasıl artırılır? Sınavda başarıyı yakalamak için ne yapmak gerekir? Hızlı okuma eğitimlerinin faydası nedir? İşte detaylar...

Yeni okul döneminin başladığı şu günlerde öğrenciler omuzlarındaki yüklerin farkındalığında olarak bir takım kaygılar yaşıyor. Öğrencinin okuldaki ve sınavlardaki başarısını büyük ölçüde etkileyen Hızlı Okuma Eğitimleri, kişinin stres ve kaygı kaynaklı dikkat dağınıklılığı problemini ortadan kaldırıyor. Sınav başarısı nasıl artırılır? Hızlı okuma eğitimlerinin sınava katkısı nedir? Sorusunu yanıtlayan Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Erkut ergenç, öğrencilerin Hızlı Okuma Eğitimleri sayesinde dikkat ve koordinasyon becerilerini geliştirirken, aynı zamanda okuma hızının da 2 ile 6 kat arasında artış gösterdiğini belirtiyor.

Ergenç, hızlı Okuma Eğitimi ile göz ve beyin arasındaki okuma koordinasyonunun yeniden çalıştırılarak dikkat alışkanlığını kişinin bilinç altına yerleştirdiğini vurguluyor. Sınavlarda herkesin büyük problemi haline gelen uzun paragraflar yani sözel bölüm sorularında da Hızlı Okuma Eğitimi ile öğrencinin eğitim başarı oranının yükseldiğini ve soruları yanıtlamak için zamanla yarışan öğrencinin bu tip soruları daha kolay çözümleyeceğini dile getiriyor.

Hızlı okuma eğitimi sayesinde öğrencinin sınavda sorulara harcadığı ortalama süre daha aza iniyor. Bu şekilde öğrenci sınavda zaman tasarrufu sağlıyor. Bu da kişinin sınavdaki başarı oranını yükseltiyor. Aynı zamanda okuma, anlama ve dikkat becerileri üzerine sağlam temeller atılıyor. Dikkat yoğunluğu da eğitim sayesinde artmış olduğundan grafiksel sorularda da kolayca çözüm sağlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *