Sinemalarda 5 yeni film 14 Nisan'da vizyona giriyor

İkisi yerli olmak üzere bu hafta sinemalarda 5 yeni film vizyonda olacak. Vizyona girecek yeni filmlerin konuları hakkında detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye sinemalarında bu hafta 14 Nisan cuma günü itibariyle vizyona girecek yeni 5 film bulunuyor. 2'si yerli olmak üzere 5 yeni filmin konuları ve oyuncuları hakkında detaylara göz atalım. Yaşamak Güzel Şey adlı ilk yerli film Müfit Can Saçıntı'nın yazıp yönettiğini bir komedi ve dram filmi. Tahir Conka'nın yapımcılığındaki filmde Yasemin Çonka, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Günay Karacaoğlu, Merve Hazer, Renan Bilek, Reha Özcan, Onur Dilber, Bahar Süer ve Seyithan Özdemir gibi oyuncular rol alıyor. Yaşamak Güzel Şey, hayat şartlarına boyun eğen bir adamın başına gelen talihsiz bir olay sonucu hayatın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor.

Mezeci Çırağı, bu hafta vizyona giren ikinci yerli film olarak dikkatleri çekiyor. Battal Karslıoğlu'nun yazıp yönettiği filmde başrolleri Yusuf Atala, İsmail Arda İrman, Murat Ercanlı ve Ali Tuna İrman gibi isimler paylaşıyor. Türkiye'deki önemli tekstil şirketlerinden Minteks'in kurucusu ve sahibi Özkan İmran'ın çocukluk ve ilk çalışma yıllarını anlattığı kitabından uyarlanan filmde İrman'ın oğlu Arda ve Tuna da rol alıyor.

Otopsi, vizyona girecek yabancı filmler arasında yer alıyor. Andre Ovredal'ın yönettiği filmde kimliği tespit edilemeyen bir cesedin otopsisini yaptıkları sırada iki adli tıp çalışanının başına gelenler anlatılıyor. Richard Naing ve Ian Goldberg'in senaryosunu kaleme aldığı İngiliz yapımı filmin başrollerini Emile Hirsch, Brian Cox, Ophelia Lovibond, Michael McElhatton ve Olwen Catherine Kelly paylaşıyor.

Dehşet Odası, yönetmenliğini Jeremy Sauinier'in üstlendiği, senaryosu yine Sauinier'e ait bir korku ve gerilim filmi. Başrollerinde Anton Yelchin, Alia Shawkat, Callum Turner, Imogen Poots ve Patrick Stewart'ın yer aldığı filmde Neonazilerin işlettiği bir bara şarkı söylemek için giden ve bu sırada bir cinayete tanık olan "Punk Rock" adlı müzik grubunun saldırganlardan kaçmak için kendilerini bir odaya kilitlemeleri ve sonrasında başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

Kartal Avcısı Kız, belgesel türünde ve yönetmenliğini Otto Bell üstleniyor. Moğolistan'da Bayon-Ölgii bölgesindeki 13 yaşında bir kız çocuğunun halkın nesillerdir sürdürdüğü kartal terbiyeciliği işinde usta olmak için çabası konu alınıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *