Sinemalarda bu hafta 10 yeni film vizyonda olacak

4 yerli 6 yabancı film olmak üzere 10 yeni filmin vizyona gireceği 19 Mayıs cuma, filmlerin yönetmenleri, oyuncuları, konuları ile ilgili detaylar haberimizde...

19 Mayıs cuma günü itibariyle Türkiye sinema salonlarında vizyona girecek 10 yeni film bulunuyor. 4 yerli 6 yabancı filmin vizyona gireceği bu hafta bakalım yeni filmler hangi yönetmenler, oyuncular ve konulardan oluşuyor.

"Osmanlı Subayı" Türkiye-ABD ortak yapımı olarak bu hafta vizyona giren dikkat çekici filmleri arasında yer alıyor. İdealist bir ABD'li hemşire ile bir Türk subayı arasındaki aşkı konu alan filmde yönetmen Joseph Ruben, oyuncular ise Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Hartnett, Ben Kingsley, Haluk Bilginer ile Selçuk Yöntem. Türkiye'den Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici'nin de yapımcılar arasında yer aldığı filmin senaryosu Jeff Stockwell'e ait.

"Her Şey Mümkün" başrollerinde Yetkin Dikiciler ve Azra Akın'ın rol aldığı bir romantik komedi filmi. Levent Ülgen, Goncagül Sunar, Mehtap Bayri, Bahtiyar Engin, Kaan Girgin, Umut Oğuz, Bora Sivri ve Haldun Dormen'in de rol aldığı film, birbirine çok benzeyen iki adam üzerinden kesişen hayatların hikayelerini konu alıyor.
Bahtiyar Bahtıkara yönetmenliğini Ergin Yılmazerin üstlendiği bir komedi filmi olarak bu hafta vizyona giriyor. Başrollerinde Kadir Çöpdemir ve Yeşim Salkım'ın oynadığı filmde annesi yüzünden evlenemeyen bir adamın daha önce iki kez evlenip boşanmış bir kadınla evlenmeyi kafaya koymasını konu alıyor.

"New York Masalı" Doğan Özmekik'in yönetmen koltuğunda oturduğu bir romantik komedi filmi. Radikal kararlar alan Deniz ile intihara meyilli Kerem adında iki gencin hikayesinin anlatıldığı filmde Esin Varan, Ahmet Bodur, Peyman Umay, Mert İnanç ve Ferhat Daştan gibi isimler de rol alıyor.

"Hızlı ve Tüplü" Yusuf Güven'in yönettiği komedi filmi olarak bu hafta vizyona giriyor. Neşe Karataş'ın senaryosunu kaleme aldığı filmde Bilal Akif Yörük, Hüseyin Berker Soyçiçek, Haldun Boysan, Selahattin Taşdöğen, Sinem Ertuğrul, Nazlı Yağmur Genç, Mehmet Ali Tuncer ve Özgür Teke gibi isimler rol alırken hikaye, modifiye araç özlemini gidermeye çalışan iki gencin etrafında şekilleniyor.

"Genç Karl Marx" Paris'te sürgündeki bir fabrikatörün oğlu Friedrich Engels ile tanışan ve böylece üzerinde çalışmakta olduğu düşünce sistemini geliştiren Karl Marx'ın hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Raoul Peck'in üstlendiği filmin senaryosu Pascal Bonitzer'e ait. Karl Marx'ı August Diehl'in canlandırdığı filmin türü biyografi dram karışımı olarak öne çıkıyor.

"Aşkın Çekimi" Lone Scherfig'in yeni filmi. 2. Dünya Savaşı sırasında bir propaganda filmi çekmeye çalışan ekibin hikayesinin anlatıldığı filmde Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jack Huston, Rachael Stirling ile Jeremy Irons gibi isimler rol alıyor.

"Kanlı Oyun" Steve Mouzakis, Meegan Warner, Ian Meadows ve Olivia DeJonge'nin rol aldığı korku filmi. Korku dolu anlar yaşatan bir TV şaka programından esinlenilmiş.

"Saftirik Greg'in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken" Amerikan yapımı komedi filmi "Saftirik Greg'in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken", Meemaw'un 90. doğum gününe katılmak için Heffley ailesinin çıktığı yolculukta, Greg'in yaşadıkları konu ediniyor.
Yönetmen koltuğunda David Bowers'in yer aldığı filmin başrollerinde Jason Drucker, Charlie Wright, Alicia Silverstone ve Tom Everett Scott oynuyor.

"Kahramanlar Takımı" Tian Xiao Peng'in yönetmenliğini yaptığı ve Çin'de tüm zamanların en çok hasılat elde eden animasyon filmlerinden biri. "Kahramanlar Takımı" filmi, sürgün edilen Maymun Kral'ın geri dönüş çabasını anlatıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *