Sinemalarda bu hafta 30 Aralık'ta 8 yeni film vizyona girecek

Vizyona girecek yepyeni 8 film sineme severler için haberimizde. Bu hafta 30 Aralık itibariyle Türkiye sinemalarında 2'si yerli 6'sı yabancı 8 yeni film vizyonda olacak.

Vizyondaki yabancı filmlere eklenecek olan ilk film "Çin Seddi". Yimou Zhang yönetmen koltuğunda oturuyor ve başrollerinde Matt Damon, Willem Dafoe, Andy Lau, Pedro Pascal ve Eddie Peng yer alıyor. Kalabalık bir senarist kadrosundan oluşan filmi Tony Gilroy, Max Brooks, Doug Miro, Thomas Tull ve Carlo Bernard kaleme almış. "Çin Seddi" filmi, seçkin bir askeri güç tarafından insanlığın korunmasını anlatan bir direniş hikayesi.

"Ben, Daniel Blake" politik dram türünde vizyona girecek yabancı filmler arasında yer alıyor. Ken Loach’un yönettiği filmde Dave Johns, Hayley Squires, Sharon Percy ile Briana Shann başrollerde oynuyor. Bürokrasi batağına saplanan Daniel Blake'in zorlu hayat hikayesini konu alan filmle yönetmen Ken Loach Altın Palmiye'ye uzanıyor.

"Aşıklar Şehri" Damien Chazelle'nin 2014 yılına damga vuran "Whiplash" adlı yapımından sonra kamera arkasına geçtiği, müziğin ön planda tutulduğu bir film olarak dikkatleri çekiyor. Oyuncular arasında ise Emma Stone, Ryan Gosling, J.K. Simmons, Finn Wittrock ve Rosemarie DeWitt başrolleri paylaşıyor.

"Şeytanın Oğlu" Brad Peyton'ın yönetmenliğini yaptığı bir gerilim filmi. Başrollerinde Aaron Eckhart ve Carice van Houten'in rol aldığı "Şeytanın Oğlu" 11 yaşındaki oğlu kendisini bir anda dış dünyadan izole eden ve eski dillerde konuşmaya başlayan bir babanın dehşete kapılmasını ve oğlunun içine şeytan girdiğini düşünerek gizemli bir geçmişe sahip doktora ulaşmasını konu alıyor.

"Baaghi: Asi ve Aşık" Delhi'de yaşamakta olan 23 yaşındaki asi bir gençle onun disiplinli bir okulda okumasını isteyen babası arasındaki hikayeyi konu alıyor. Sabbir Khan'ın yönettiği, Shraddha Kapoor, Tiger Shroff, Sudheer Babu Posani ile Paras Arora gibi isimlerin rol aldığı Hindistan yapımı film, bu asi çocuğun yine kendisi gibi asi tavırlara sahip ve aynı okula gönderilen bir kız olan Siya ile tanışması sonrası gelişen olayları konu alıyor.

"Aşık" bu hafta vizyona girecek 2 yerli yapımdan birisi ve yönetmenliğini Bilal Babaoğlu'nun üstlendiği filmde başrollerde Meltem Miraloğlu, Yeliz Şatıroğlu, Emirhan Kartal, Hülya Şen ve Uğur Aslan gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu da Babaoğlu'nun yazdığı filmde hikaye Aşık Veysel'in hayatından alınan ilham çerçevesinde karşılıksız aşk acısı çeken bir aşığın kendi türküsünü yakmaya çalışması etrafında geçiyor.

"Nasıl Yani" filminde Aykut Elmas, Halil İbrahim Göker, Uğur Can Akgül, Burak Kut, Serkan Öztürk ve Yüksel Ünal gibi oyuncular rol alırken, yönetmen koltuğunda Ayhan Özen oturuyor. "Nasıl Yani" komedi türünde ve dedelerine Da Vinci'den miras kalan Mona Lise tablosunu satarak zengin olma hayalleri peşinde koşan 3 kardeşin hikayesini anlatıyor.

"Kurbağa Krallığı: Buz Macerası" bu haftanın yabancı animasyon yapımları arasında bulunan tek film olarak 30 Aralık'ta vizyondaki yerini alacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *