Sinemalarda bu hafta 8 yeni film vizyona girecek (2 Aralık cuma)

Sinema severler için bayram gibi bir hafta sonu denilebilir zira 2 Aralık cuma itibariyle Türkiye sinemalarında vizyona girecek 8 yeni film bulunuyor. En dikkat çeken filmlerden birisi de Gupse Özzy'ın filmi: Görümce.

5 yerli 3 yabancı olmak üzere 8 yeni filmin vizyona gireceği bu hafta sinemalarda yerli filmler arasında merakla beklenen Gupse Özay'ın filmi Görümce de yer alıyor. Senaryosunu kendisi kaleme alan Gupse Özay, Görümce filminde Eda Ece, Buğra Gülsoy, Zeynep Kankonde, Dilşah Demir ve Danilo Zanna gibi oyuncularla kamera karşısına geçti. Komedi türündeki film merakla bekleniyor.

Vizyondakiler arasında bu hafta yerini alacak olan "Sevdam Gözlerinde Kaldı" Ahmet Yenilmez'in senaryosunu yazdığı ve yönettiği bir film olarak dikkatleri çekiyor. Filmin kadrosunda Ahmet Yenilmez, Burak Alp Yenilmez, Hümeyra Çetin, Mehmet Ali Tuncer, Nejat Yıldız ve Hasan Kaçan rol alıyor.

"Babamın Kanatları"dram türünde ve Kıvanç Sezer'in kaleminde çıkıyor. Sezer'in aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturduğu film, kanser hastası İbrahim ile yeğeni Yusuf'un hikayesinden yola çıkarak işçi ölümlerine bakış atıyor.

"Mavi Bitiklet" Uluslararası Antalya Film Festivali'nden "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" ödülleri ile karşımıza çıkıyor ve bir çocuğun büyüklerin dünyasındaki adaletsizliklere kendince aradığı çözümleri konu alıyor.

Beyazperdede bu hafta yerli filmler arasında "Kümes" de yer alacak. Yönetmenliğini Ufuk Bayraktar'ın yaptığı filmde kendisiyle birlikte Hasibe Eren, Selen Domaç, Mehmet Dere, Turgay Karakaya ve Emirhan Kartop da rol alıyor.

Sinemalarda bu hafta vizyona girecek yabancı filmelerde ilki "Müttefik" ve başrollerinde Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan, August Diehl ile Jared Harris rol alıyor. Oscar ödüllü Robert Zemeckis'in yönettiği film, İkinci Dünya Savaşı'nda Kuzey Afrika'da düşman hattında savaşan Marianne Beausejour ile istihbarat subayı Max Vatan'ın karşılaşmasını konu alıyor.

"Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları" Anna Foerster'in yönettiği bir film olarak karşımıza çıkıyor ve filmde Kate Beckinsale, Theo James, Lara Pulver, Tobias Menzies, Bradley James, James Faulkner ve Charles Dance rol alıyor.

Bu hafta sinemalarda vizyona girecek tek animasyon filmi ise "Kahraman Ördek" oluyor. Viktor Lakisov'un yazıp yönettiği animasyon filmi, yemyeşil bir adada yaşayan iki farklı ördek grubunun adayı tehdit eden kötüye karşı güçlerini birleştirmesini konu ediniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *