» 
 

Sinemalarda bu hafta Cehennem-Inferno vizyonda!

Dan Brown'un milyonlarca satan kitabından uyarlanan ve Tom Hanks’ın başrolde oynadığı Cehennem-Inferno cuma itibariyle vizyona girdi. Hanks'a filmde Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsen ve Omar Sy da eşlik ediyor. İçindeki İstanbul sahneleriyle oldukça ses getiren Dan Brown serisinin Inferno/Cehennem kitabından uyarlanan film bu hafta sinemaseverler için vizyonda.

Gerilim romanları konusunda artık ünü dünyaya yayılmış olan kitaplarından milyonlarca dolar kazandığı bilinen Dan Brown'ın son kitabı Cehennem film oldu. Dünyaca ünlü tarihi mekanlarda çekilen filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard oturuyor ve sahnelerinin büyük çoğunluğu Venedik, Floransa ve İstanbul’da geçiyor. Özellikle Tarihi Yarımada, Ayasofya, Kapalıçarşı, Yerebatan Sarnıcı ve Sultanahmet’i içeren sahneleriyle ön plana çıkan Cehennem filmi sayesinde İstanbul’un büyük ilgi görmesi de bekleniyor.

Serinin önceki kitapları olan “Da Vinci Şifresi” ve “Melekler ve Şeytanlar” adlı kitaplarda da yer alan Robert Langdon karakterini “Cehennem” filminde yine Tom Hanks canlandırıyor. Ünlü oyuncu Hanks, film sayesinde yaşadığı büyüleyici deneyimi dile getirirken aynı zamanda gerçek mekanlarda çekilen filmden büyük keyif aldığını da ekliyor. Peki Cehennem filminin konusu ne?

Dan Brown kitaplarını okuyanlar için konusunu tahmin etmek hiç de zor değil. Ünlü bir simge profesörü olan Robert Langdon Cehennem filminde yine çözülmesi gereken simgeler ve semboller arasında bir yolculuk yaşıyor. Bir hastane odasında başından vurulmuş olarak uyanan Langdon, neler olduğu konusunda hiçbir fikri olmamasına karşın gelişen olaylar ve gizemli doktor Sienna Brooks sayesinde ipuçlarını da takip ederek korkunç senaryoya doğru yol alıyor. Artan dünya nüfusuna dur demek ve kalanlara da büyük bir ders vermek isteyen kaçık milyarder bir bilim adamı Zobrist'in yarattığı virüs tehdidi ortadadır. İnsanlığı insan öldürerek kurtaracağını düşünen Zobrist, insanlık tarihini değiştirebilecek büyük bir entrika çevirmektedir ve ortaya konan karmaşık semboller bir tarih yolculuğu içinde Langdon’ı İstanbul’a kadar sürükler.

Cehennem filminin finalinde İstanbul olması da ayrıca dikkat çeken bir detay olarak görülüyor ve pek çok film eleştirmenine göre bu filmin İstanbul’un tanıtılması kente olan ilginin artmasında büyük önem taşıdığı da ifade ediliyor. Cehennem filminin sahneleri oldukça hızlı bir tempoda olması nedeniyle hikayeye odaklanmak zorlaşsa da İstanbul'un tanıtımı açısından çekici sahneleri nedeniyle büyük ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılıyor. Merak edenler bugün itibariyle sinemalarda Cehennem filmini izleyebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *