» 
»
 

Singapur Havayollarına ait yolcu uçağında korkutan yangın

Teknik bir arıza yaşadığını bildirerek acil iniş yapmak zorunda kalan Singapur Hava yollarına ait Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı inişinin hemen ardından alev topuna döndü. Uçakta bulunan yolcu ve mürettebat tahliye edildi...

Yaşanan felaket alınan bilgilere göre Singapur Havayolları'na ait Boeing 777-300ER tipi yolucu uçağı sabah saat 2.05'te İtalya'nın Milano kentine gitmek üzere havalandı. Havada yaklaşık iki saat kalan uçak bir süre sonra moturunda yakıt sızıntısı olduğunu bildirerek kuleden acil iniş için izin istedi. Aldığı izinle pilot uçağı kendine en yakın mesafede bulunan Changi Havalimanı'na zorunlu olarak indirdi. Uçak indikten sonra sağ kanadın bulunan motorun yanmaya başlaması üzerine büyük bir alev topuna döndü. Uçağın ineceği bilgisini önceden alan Changi Havalimanı yetkilileri pisti uçuşlara kapatırken gerekli araçları da bölgede hazır bulunduruldu.

Uçakta meydana gelen yangın havalimanında hazır bekletilen itfaiye araçları sayesinde yaklaşık 10 dakika içerisinde söndürüldüğü öğrenildi. Söndürme işleminin ardından uçakta bulunana 222 yolcu ve 19 mürettebat tahliye edildi. Yaşanan olayda şans eseri ölü ya da yaralı olmadığı alınan bilgiler arasında. Uçakta bulunan yolcuların madur edilmemek adına gecikmeli olsa da başka bir uçakla seyahatlerini tamamladıkları ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *