» 
»
 

Sınır hattında sıcak saatler! Askeri hareketlilik devam ediyor

İdlib'de çatışmasızlık bölgesi için başlatılan operasyonda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Hatay'a sevk edilen paletli zırhlı personel taşıyıcı ile askeri araçlar, sınır karakollarına sevk edilerek sınır hattında konuşlandırıldı.

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında Hatay'a sevk edilen çok sayıda paletli zırhlı personel taşıyıcı ve askeri araçlar, Reyhanlı sınırında konuşlandırıldı. İntikalin gerçekleştirileceği Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'in sınır komşusu Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki hareketlilik gece ve sabahın ilk saatlerinde devam etti.

Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen çok sayıdaki paletli zırhlı personel taşıyıcı ve askeri araçlar, sınır mahallelerinde tırlardan indirildi ve ilçedenin sınır bölgesine sevk edildi ve askeri araçlar sınır hattında konuşlandırıldı.

Reuters haber ajansının Suriyeli bir muhalif komutana dayandırdığı bilgiye göre, keşif timi önden giderek, Şeyh Bereket Dağı'na kadar ilerledi. Şeyh Bereket Dağı'nın, hem Halep hem de Afrin'i tepeden gördüğü belirtiliyor.

Öte yandan, yerel aktivistlere göre, Türk ordusuna ait insansız hava araçlarının (İHA) Cilvegözü Sınır Kapısının karşısındaki bölgede uçtuğunu bildiriyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *