» 
»
 

Sınırda çatışma: 1 yaralı terörist ele geçirildi

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Irak'ın kuzeyinde sınırın sıfır noktasında düzenlenen operasyonda, bölücü terör örgütü teröristlerle sağlanan sıcak temas sonucu meydana gelen çatışmada, yanında el bombaları ve kaleşnikofu ile 1 terörist yaralı olarak ele geçirildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Gedik Tepe ile Derecik Umurlu Kalmış Tepe bölgesinde bulunan Türk birliklerine zaman zaman Irak kuzeyinden havan ve diğer silahlarla tacizlerde bulunulması üzerine, dün sınırın sıfır noktasında oeprasyon düzenlendiği belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamalara göre, 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve 3'üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı'nın personeli ile güvenlik korucuları tarafından Irak'ın kuzeyinde, sınırın sıfır noktasında düzenlenen operasyonda, Zeti'nın kuzeybatısı Sare Batin Tepe Bölgesi'nde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Teröristlerin ateş açması üzerine meydana gelen çatışmada 1 terörist 2 kaleşnikof piyade tüfeği ve 5 el bombası ile yaralı olarak ele geçirildi. Öte yandan askerler ve güvenlik korucuları ile beraber yaralı teröriste ilk yardım müdahale yapıldıktan sonra, yaralı terörist tedavisi yapılmak üzere hastaneye sevk edildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre bugüne kadar Hakkari Şemdinli'de bugüne kadar toplamda 65, Hakkari'de ise 511 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *