» 
»
 

Şırnak'ta 10 ton patlayıcı bulunan 2 araç imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada, Şırnak'ta karoserin altına saklanmış olan 10 ton patlayıcı olduğu belirlenen bir adet damperli kamyonun bombalı araç saldırısı için hazırlandığı değerlendirilerek aracın bulunduğu yerde imha edildiği bildirildi.

Şırnak'ta, bölücü terör örgütüne ait olduğu belirlenen ve 10 ton patlayıcı barındırdığı tespit edilen damperli kamyon kontrollü bir şekilde imha edildi. Konu ile ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nca7 Eylül tarihinde Şırnak'ın Kösreli bölgesinde başlatılan operasyon kapsamında, 8 Eylül tarihinde karoserin altına saklanmış olarak bulunan 10 ton patlayıcının, bombalı araç saldırısı için hazırlandığı belirlenen iki aracın kontrollü olarak imha edildiği açıklandı.

Söz konusu olan araçlar Piyade Er İsmail Çil operasyonu ile tespit edildi ve araçlarda yaklaşık 10 ton patlayıcı bulundu. Ortalığı kana bulamak isteyen bölücü terör örgütünün bombalı araç saldırısı içerisinde olduğu belirlendi. 10 tonluk patlayıcı kontrollü bir şekilde patlatıldı. İmha edilen 10 tonluk patlayıcı büyük bir gürültü ile patladı ve etraf kara dumanlarla kaplandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *