» 
»
 

Şırnak'ta 2 BTÖ üyesi terörist teslim oldu

Şırnak'ta, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 2 terörist teslim oldu. Bitlis merkezde de güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonda, 4 sığınak imha edildi.

Şırnak'ın Silopi İlçesinde, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 2 terör örgütü üyesi terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün yaşanan "önemli yurt içi olaylar" ve "günlük faaliyetlere" ilişkin bilgi verdi.

Bitlis merkezde sürdürülen operasyonda, arazi araması esnasında 4 sığınak tespit edildikten sonra kullanılamaz hale getirildi. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, 145 kilogram esrar, 164,5 kilogram toz esrar, 15 kilogram Hint keneviri tohumu ve ilk yardım malzemeleri ile bir hassas tartı ele geçirildi.

Van'ın Edremit İlçesinde güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonda 1 terörist yakalandı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde Irak'ın kuzeyinde BTÖ barınma alanlarından kaçan 2 terör örgütü üyesi terörist, silahsız ve teçhizatsız güvenlik güçlerine teslim edildi.

YASA DIŞI SINIR GEÇİŞLERİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 871 kişi yakalandı. Müdahaleler sonucunda, 2 elektronik malzeme ve 5 bin 460 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Türkiye'den de yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 23 kişi yakalandı. Irak sınırında ise 64 litre akaryakıt ele geçirildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *