» 
»
 

Şırnak'ta büyük patlama! Hava destekli operasyon başlatıldı!

Şırnak'ın Uludere İlçesinin Beytüşşebap yol ayrımında terör örgütü mensuplarının yola tuzaklamış oldukları çok sayıda EYP (el yapımı patlayıcı) teröristler tarafından, askeri aracın geçişi esnasında infilak ettirildi. Teröristler patlamanın ardından da yardıma gelen güvenlik güçlerine ateş açtılar. Hain saldırılarda 8 asker yaralandı, 5 asker şehit oldu.

Alınan son dakika bilgilerine göre, Şırnak'ın Uludere İlçesinde büyük bir patlama meydana geldi. Bölücü terör örgütü mensuplarının yol üzerine tuzakladıkları (EYP) el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi esnasında teröristler tarafından infilak ettirilmesi sonucunda olay yerine çok sayıda destek güvenlik güçleri gönderildi. Güvenlik güçlerinin gelmesi ile birlikte terör örgütü üyeleri güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Meydana gelen olay sabah saat 09:00 sıralarında gerçekleşti. Hakkari'nin Uludere İlçesinin Beytüşşebap yol ayrımındaki Habur 2 mevkiinde, teröristlerin yol üzerine tuzakladıkları yüklü miktardaki el yapımı patlayıcının teröristlerce infilak ettirilmesi sonucunda büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit oldu. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri ve ambulans sevk edildi. Bölgeye gelen güvenlik güçlerine, teröristler uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.

Teröristlerin silahlı saldırısında 2 asker şehit oldu ve toplamda 8 asker yaralandı. Bölgeye gelen sağlık ekiplerinin yaralılara ilk müdahalesinin ardından, şehit ve yaralılar bölgedeki Şırnak Devlet Hastanesi'ne sevk edildiler. Yaralılardan bazılarının durumlarının ağır olduğu bilgisi alındı. Terör örgütünün hain saldırısının ardından bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Bölgeye çok sayıda askerlerin gönderildi. Giriş ve çıkışlar güvenlik açısından kapatıldı. Operasyonlar hava destekli olarak devam ediyor.

Ayrıntılar gelmeye devam ediyor...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *