» 
»
 

Şırnak'ta çatışma: 2 asker yaralı

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde İHA ile tespit edilen 5 teröristin ölü, 1 teröristin sağ olarak ele geçirildiği operasyonun ardından sürdürülen arama tarama faaliyetleri sırasında, başka bir grup terörist ile çatışma çıktı. Çatışmada 2 asker yaralandı.

Şırnak'ın bestler-Dereler bölgesinde insansız hava araçları (İHA) ile belirlenen 5 terör örgütü üyesi terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi. Operasyonun ardından devam eden arama tarama faaliyetleri sırasında başka bir grup teröristle çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 2 asker yaralandı.

Alınan bilgilere göre, Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde dünden bu yana devam eden operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor. Bölücü terör örgütü üyelerinin açtığı ilk ateşle 2 asker yaralandı.

Yaralı askerler, bölgeye istenen helikopterle Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığına getirildi. Helikopterden indirilen askerler hazır bekletilen ambulanslar ile Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların tedavisi sürdüğü ve bölgedeki geniş çaplı hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *