» 
»
 

Şırnak'ta güvenlik noktasına hain saldırı: 6 şehit, yaralılar var

Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensupları tarafından, güvenlik noktasına uzun namlulu silahlar ve roketatar ile saldırı düzenlendi. Saldırının ardından güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Yapılan ilk belirlemelere göre 6 güvenlik görevlisi şehit düştü.

Şırnak'ta bir grup bölücü terör örgütü üyesi terörist tarafından güvenlik noktasına uzun namlulu silahlı ve roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıya güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Alınan ilk bilgilere göre 6 güvenlik görevlisi şehit oldu. Meydana gelen olay saat 11.00 sularında gerçekleşti. Yeni Şırnak-Van kara yolunun Şırnak Cezaevi yakınlarında, sokağa çıkma yasağının ilan edildiği kentte kurulan güvenlik noktasına teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Edinilen ilk bilgilere göre, bir grup terör örgütü üyesi, görevde olan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulundu. Saldırının hemen ardından çatışma çıktı. Silah seslerinin duyulduğu bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik güçleri gönderildi. Bölgede meydana gelen çatışmanın yaklaşık 6 saat boyunca devam ettiği bilgisi alındı. Saldırıda ve sonrasında gerçekleşen çatışmada 6 güvenlik görevlisinin şehit olduğu ve bölgede çok sayıda yaralının da olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *