» 
»
 

Şırnak'ta hain PKK bomba patlattı: çok sayıda yaralı asker var

Şırnak'ta 14 Mart'tan bu tarihe kadar uygulamada olan sokağa çıkma yasağı ile başlatılan operasyonlar boyunca bugün güvenlik güçlerinin şüphelendikleri bir eve düzenledikleri operasyon sırasında PKK terör örgütünün kurduğu bomba patladı.

Sokağa çıkma yasağından sonra güvenlik güçlerimizin ard arda düzenledikleri operasyonlarda birçok mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirilmişti. Bugün yine Şırnak'ta askerlerimizin şüphelendikleri bir eve düzenledikleri operasyon kapsamında arama yapılmaya başlandı. O sırada PKK terör örgütünün düzenlediği bir bomba patlatıldı. Bombanın patlaması ile birçok askerimiz yaralandı. Patlamanın olduğu bölgeye ambulans ile sağlık ekiplerinin gelmesi ile askerlerimize müdahele edildi. Ardından hastaneye sevk edilen askerlerin kimlikleri ve son durumları ile ilgili bilgi almak için detayları sizlere aktaracağız...

Şırnak'ta aynı yerde 2. patlama

Şırnak'a bağlı olan İdil İlçesinde bir patlama daha meydana gelmişti yaklaşık 4 ay öncesinde. İdil İlçesinin Yeni Mahallesinde meydana gelen patlamanın mutfak tüpünün patlatılmasıyla gerçekleştirildiği belirlenmişti. Bu patlama sabah saatlerinde gerçekleşmiş olup M.O (35), M.L.O (40) ve kimliği öğrenilemeyen 1 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile sonuçlanmıştı. Patlamada çok sayıda yaralı olduğu hastane kayıtlarına geçmişti. Cenazeler ve yaralılar ise İdil Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Şırnak'ta gerçekleşen başka bir patlama ise 1 ekim 2015'te  polis ekiplerinin abluka altına aldığı Yeşilyurt Mahallesi'nde yine bir patlama meydana gelmişti. Patlamanın gücü, yerdeki kaldırım taşlarını bile havaya fırlatmış fırlayan taşlar evlerin çatılarına düşmüştü. Patlamadan sonra da bölgede yoğun şekilde silah sesleri duyulmaya başlanmıştı. Patlamanın hendekleri kapatmaya giden zırhlı bir aracın geçişini önlemek amacıyla yapıldığı belirlenmişti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *