» 
»
 

Şırnak'ta yüzlerce silah ele geçirildi

Şırnak'ta bulunan Kato Dağı bölgesinde güvenlik güçlerinin sürdürmüş olduğu operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı belirtilen 8 mağara ve bu mağaralara saklanmış çok sayıda silah ele geçirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde güvenlik güçlerince uzun zamandır sürdürülen operasyonlarda PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 mağara ve bu mağaralaragizlenmiş çok sayıda silah ele geçirildiği bildirildi.

Bugün, Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda, Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığınca yürütülen operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 yeni mağara belirlendi. Arama tarama çalışmaları sırasında mağaralarda, 82 milimetre çapında havan, 9 adet roketatar, bomba atar, doçka, 31 tane uzun namlulu silah, 467 roketatara ait mühimmatı, 20 bin biksi fişeği ive çok sayıda yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtiliyor.

Bugün yapılan operasyonla birlikte, 19 Nisan 2017'de Şırnak İli’nde başlayan operasyondan bugüne kadar toplamda 719 silah, 363 bin 148 muhtelif mühimmat, patlayıcı yapımında kullanılan 5 ton amonyum nitrat ve yetmiş beş ton yaşam malzemesinin ele geçirildiği ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *