» 
»
 

Şırnak'tan acı haber: Şehit ve yaralılar var

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda güvenlik güçleri tarafından bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 2 asker şehit oldu ve 4 asker yaralandı.

Şırnak ve Siirt'in eruh ilçesi arasında yer alan Gabar Dağı'nda bölücü terör örgütüne yönelik güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, 2 asker şehit oldu ve 4 asker ise yaralandı. Yaralı askerlerin Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.Olay, saat 17.50 sıralarında bölücü terör örgütüne yönelik geniş kapsamlı operasyonların devam ettiği Gabar Dağı'nda meydana geldi. Alınan bilgilere göre, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 asker şehit oldu ve 4 asker yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak'ın Küpeli Dağı kırsalında terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğunu ve 4 askerin yaralandığını açıkladı. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı birliklerince Şırnak ili Küpeli Dağı kırsalında 6 Ocak 2017 tarihinde icra edilen viç güvenlik harekatı sırasında saat 17.00 sıralarında bölücü terör örgütü üyeleri ile çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Yaralılar hastaneye sevk edilerek tedabi altına alındı.

Çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde tespit edilen 9 mağara, 1 adet Doçka uçaksavar silahı, 2 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet Bixi makineli tüfek, 1 adet güneş paneli, yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *