» 
»
 

Sivas karlar altında kaldı! 331 köy yolu ulaşıma kapandı

Sivas adeta karlar altında kaldı. Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeni ile 331 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Peki, Sivas'ta hava durumu nasıl olacak? Ayrıntılar haberde...

Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeni ile 331 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından alınan bilgilere göre, kent merkezinde 49, ilçelerden Divriği'de 50, Zara'da 52, Yıldızeli'de 47, Kangal'da 30, İmranlı'da 31, Gürün'de 22, Suşehir'de 11, Hafik'te 19, Ulaş'ta 8, Koyulhisar'da 5, Doğanşar'da 2 ve Şarkışla'da 5 köy yolu ulaşıma kapalı olarak bulunuyor.

Sivas İl Özel İdaresi, merkez ve ilçelerde toplamda 32 greyder, 28 destek aracı, 11 dozer, 19 yükleyici, 3 rotatif, 8 kar bıçaklı kamyon ve 211 personel ile birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor.

Sivas'ta etkili olan kar yağışlarının bugün hafif kar yağışlı olarak sürdürmesi bekleniyor. Sivas için günün en yüksek sıcaklıkları ise 2 ile -5 derece olarak görülüyor. Sivas'ta kar yağışının haftasonuna kadar devam etmesi ve hava sıcaklıklarının Cumartesi gecesi -11 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *