» 
»
 

Sivas'ta mesai saatleri düzenmesi yapıldı

Sivas'ta kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde değişliğe gidildi. Yaz saati uygulamasının değişmemesinden dolayı Valiliklere mesai saatlerinin değiştirilmesi için yetki verilmesi ile ilk mesai saati düzenlemesi Yozgat'ta yapılmıştı.

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 08.30 ile 12.30, 13.30 ile 17.30 olarak değiştirildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, 26 Aralık Pazartesi gününden itibaren yeni düzenlemenin geçerli olacağı belirtildi.

Yaz saati uygulamasının değişmemesi üzerine mesai saatlerinin değiştirilmesi için valiliklere yetki verilmişti. Bu kapsamda ilk mesai saati değişikliği Yozgat'ta yapıldı. Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, Sivas ilindeki kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde düzenleme yapıldı. Bu düzenlemenin kısa sürede tüm illerde uygulanması bekleniyor.

Valiliklere yetki verilerek her il kendi mesai saatlerini belirleyebilecek. Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, 19 Aralık Pazartesi gününden itibaren, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde değişiklik yapıldı. Yeni mesai saati 08.30-12.30 ile 13.30-17.30 olarak değiştirilmişti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *