» 
»
 

Sivas’ta peş peşe 3 yolcu otobüsü devrildi: 25 yaralı

Sivas’ın şehirler arası bağlantı yollarından Seyfebeli-Hafik yolunda bulunan Gökdin köyü mevkisinde yoğun buzlanma ve tipi kazalar yaşanmasına neden oldu. Yolda 3 yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 25 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre ilk kaza saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Kazada Bursa yönünden gelip Erzurum istikametinde ilerlemekte olan Kamil Yeşilyurt idaresindeki 16 KE 577 plakalı yolcu otobüsü buzlanma nedeni ile sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi. Devrilen otobüste 6 yolcu ve muavin yaralandı.

Bir sonraki kaza ise İzmir istikametinden gelip Erzurum istikametine ilerlemekte olan Yaşar Değirmencioğlu idaresindeki 34 EG 0510 yolcu otobüsü kontrolden çıkması ile yaşandı. Kazada otobüs ilk kazanın yaşandığı mevkiden yaklaşık 200 metre ileride devrildi. Kazada devrilen otobüste bulunan 13 yolcu yaralandı.

Son olarak da yine İzmir’den Erzurum’a gitmekte olan elli yaşındaki Adnan Uçan idaresindeki 34 MKG 35 plakalı yolcu otobüs diğer otobüsün hemen önünde şarampole devrildi. Otobüste bulunan 5 yolcu yaralandı. Peş peşe meydana gelen kazalar nedeni ile can güvenliğini sağlamak adına Sivas Bölge Trafik Müdürlüğüne bağlı ekipler birçok kazanın yaşandığı Seyfebeli Geçidine zincirsiz araçların geçişine izin vermedi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *