» 
»
 

Sivas'ta uyuşturucu hap diye köpek vitaminlerini satmışlar

Yapılan kontrolde uyuşturucu diye satışı yapılan hapların, veteriner kliniğinde satılan ve hayvanlar için vitamin olarak kullanılar ilaçlar olduğu belirlendi.

Sivas'ta hap şeklindeki köpek vitaminlerini, uyuşturucu hap diye satan üç zanlı gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, yaptıkları çalışalarda T.M., Y.K. ve G.Ç.'nin İstanbul'dan Sivas'a getirdikleri uyuşturucu hapları, kiraladıkları araç ile sattıkları yönünde ihbar aldı.

İhbarı değerlendiren ekipler, zanlıları yakalayarak bulundukları araçta araa yaptıkları sırada uyuşturucu olduğunu değerlendirdikleri 118 adet hap ele geçirdi. Hapların, uyuşturuc haplardan farklı olduğunu belirleyen ekipler, test kiti ile hapları kontrol etti.

Kontrolde uyuşturucu hap diye satışı gerçekleştirilen haların, veteriner kliniğinde satılan ve hayvanlar için kullanılan vitaminler olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan 3 zanlı, emniyetteki ifadelerinde köpek vitaminlerini uyuşturucu madde diye sattıklarını itiraf etti. Zanlılar, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *