» 
»
 

Sivil halk Halep’ten kaçmaya devam ediyor

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile zor günler yaşayan Halep halkı bölgeden kaçışlarını sürdürüyor.

Suriye’de rejim ve muhalif güçler arasında yaşanan iç savaşın acı bilançosu her geçen gün artmaya devam ediyor. Bilhassa başlayan iç savaş öncesinde ekonomik refah düzeyi yüksek olan ve Suriye’nin ticaret merkezi olarak kabul edilen Halep’te hayat durma noktasına geldi. Bölge halkı yaşanan savaş nedeni ile büyük yıkımlar yaşanan evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Son birkaç günde özellikle Halep’in doğusunda rejim ve muhalif güçler arasındaki çatışmalar arttı. İki ateş arasında kalan sivil halk bölgeden kaçışını sürdürüyor.

Öte yandan açıklanan son verilere göre savaşın başlama döneminden bu güne kadar Halep’ten kaçan sivil halkın 50 bini bulduğu belirtildi. Dün rejim güçlerinin tarafından içsavaştan kaçan halka yönelik gerçekleştirilen saldırıda en az 45 kişinin hayatını kaybettiğini, 50’den fazla sivilin de yaralandığını da alınan bilgiler arasında.

Halep’e Rusya ve rejim tarafından gerçekleştirilen bombardıman nedeniyle kentte büyük bir yıkım meydana gelirken, son haftalarda yoğunlaşan bombardıman nedeniyle kentin doğusundaki tüm hastaneler ve sağlık merkezleri hizmet dışı kaldı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *