» 
 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınavsız personel alımı yapacak

Sınav şartı aranmaksızın SHGM personel alımı yapacak. 7 uçak kontrol ve bakım makinisti ile 4 pilot alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Makinist ve pilot maaşı ne kadar olacak ve şartları neler olacak detaylar haberimizde.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı ve buna göre alınacak olan personelde sınav şartı aranmayacak. 4/B hizmet sözleşmeli olarak alınacak olan personelin 7'si uçak kontrol ve bakım makinisti, 42ü ise pilot olacak.

SHGM'nin alım yapacağı personelde aradığı şartlar ise şöyle olacak. Uçak kontrol ve bakım makinistlerinin geçerli hava aracı bakım personeli lisanslı olarak 3 yıl iş tecrübesi şartı bulunuyor. Uçak kontrol ve bakım makinist maaşı mesleki tecrübelerine göre değişecek ve 7 bin 370 lira ile 8 bin 712 lira arasında olacak.

Pilotlar ise Ankara, İstanbul, Antalya ve Nevşehir'de istihdam edilecek ve pilot maaşı iş tecrübesine göre 12 bin 319 lira ile 13 bin 434 lira arasında değişecek. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü iş başvurusu internet sitesi üzerinden 24 Mart tarihine kadar yapılabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *