» 
»
 

Sivrisinekten korunmanın doğal yöntemleri neler? İşte tarifler...

Özellikle yaz mevsiminde pek çok insanın sıkıntısı olan sivrisineklere doğal bir çözüm ister misiniz? Sıcak ve bitkinlik hissinin üzerine sivrisineklerden korunmak için işte en doğal yöntemler...

Bugünlerde sıcaklıkların artmasıyla ortaya çıkan sivrisineklerden iyice bunalmış olabilirsiniz. Sivrisineklerden korunmak için bu sıcaklarda kapı ve pencereleri kapatmak ya da son zamanların popüler sivrisinek kovucusu olan spreyleri kullanmak sizi iyice içinden çıkılmaz bir hale sokmuş olabilir. Çeşitli kimyasallar içeren sivrisinek kovuculara pek de sıcak bakmıyorsanız işte evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz sivrisinek kovucu tarifler...

Nasıl yapıldığı yazılan bölümlerin altında küçük harfler ile yanıcıdır, küçük çocuklara vermeyin gibi önlemler olan kimyasal içerikli sinek kovucuları vücuda olan zararlarını düşünerek kullanmak istemeyenlere en doğal sivrisinek kovucu tarifi 1 Süper Güçlü Kovucu:

Bu sivrisinek kovucuyu yapmak için malzemeler 1 su bardağı elma sirkesi, birer tutam kurutulmuş Adaçayı, Biberiye, Lavanta, Kekik ve Nane, 1 adet kapaklı cam kavanoz. Peki nasıl yapacağız? Cam kavanoza sirke ve otları koyun, ağzını sıkıca kapatın. 2 hafta boyunca her gün çalkalayarak, buzdolabında muhafaza edin. 2. Haftanın sonunda otları süzün ve geriye kalan sıvıyı yarı yarıya sulandırarak, gönül rahatlığıyla cildinize sürebilirsiniz.

Doğal sivrisinek kovucu 2: Nane Limon Spreyi. Nane limon spreyi için malzemeler: 1 su bardağı su, 5 damla limon yağı, 10 damla fesleğen ya da nane yağı. İkinci tarifimizi yapmak için tüm malzemeleri şişenin içine koyup çalkalayın ve sivrisineklerden korunmak için cildinize tatbik edin.

Doğal sivrisinek kovucu 3: Balkon teras sefasına limonlu karanfilli çözümler. Malzemeler; 1 adet olgunlaşmamış limon ya da lime limonu, 10 adet karanfil. Bu tarifte ise olgunlaşmamış limonu avuç içinizde bastırarak sulandırın. Ortadan ikiye keserek, içine karanfiller saplayın ve masanın ortasına yerleştirin. Sivrisinekler limon ve karanfil esansının kokusunu sevmedikleri için masanıza yaklaşamayacaklardır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *