» 
»
 

Siyah noktaların ve sivilcelerin çaresi mutfakta…

Siyah nokta ve sivilce derdinize çare olarak muhteşem öneriler Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel’den… Ispanak ile sivilcelerden kurtulabilmek için mucizevi bir sivilce ile siyah noktalardan kurtulma ve çizilen bardakları yenileme yöntemleri ile saç çıkaran, kepeği önleyen kür tarifi ayrıntılarda...

Show TV ekranlarında hafta içi her gün saat 09.30’da yayınlanan Zahide Yetiş’le programının 14 Kasım bugünkü bölümünde Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel konuk oluyor. Meltem Açıkel, ıspanak yapraklarından muhteşem bir sivilce ve siyah noktalardan kurtulma yöntemini anlatıyor. Ispanak yapraklarını kaynar süte 4-5 saniye bekleyip, yüzünüze yerleştiriniz. Ardından bir tülbent ile örterek 5 dakika kadar bekletin. Hem çıkan sivilcelerin sönmesine, hem de siyah noktaların oluşumuna engel oluyor. Aynı işlem pazı yaprağı ile de yapılabiliyor.

BARDAKLARDAKİ ÇİZİKLERDEN KURTULUN.

Bulaşık makinesinde çizilen bardaklarınızı kolayca yenileyebilirsiniz. Meltem Açıkel, tıraş köpüğünün bardaklardaki çizikleri yok ettiğini belirtiyor. Çizilen bardağın üzerine tıraş köpüğünü sıkıp, elinizle yediriniz. Ardından durulayınız. Eğer tıraş köpüğü yoksa, diş macunu ya da incir yaprağı ile de bardağın içini dışını ovarak, bardak üzerindeki pusuyu ve çizikleri yok edebilirsiniz.

SAÇ ÇIKARTAN VE KEPEĞİ ÖNLEYEN KÜR

Özellikle mevsim geçişlerinde saç dökülmeleri iyice yoğunlaşıyor. Saç çıkması için kullanılan çeşit çeşit ürünler ise hem saç derisinde kepeğe hem de saçların yıpranmasına neden oluyor. Saç çıkartan, kepeği önleyen kür için, Yarım muz, sirke, yumurtanın sarısı ve 1 çorba kaşığı bal gerekli olan malzemeler. Hepsini karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika kadar saçınızda bekletin. Ardından ise karanfil beklettiğiniz su ile durulayınız.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *