» 
»
 

Şizandra üzümü meyvesi ile tanışın!

Çin tıbbında 5 bin yıllık geçmişi olan ve mucizevi bir meyve olarak bilinen Şizandra üzümü özellikle cilde oldukça iyi geliyor. Peki,Şizandra üzümünün faydaları nelerdir?

Doğal içerikleri ile hastalıklara karşı koruyucu, insan sağlığına yararlı, tedavi edici etkisi ve koruyucu özelliği bulunan gıdaların tüketimi özellikle gelişmişülkelerde yaygınlaşmaktadır. Bu gıdalardan en ilginç olanlarından biri de Şizandra meyvesi olarak bilinen Şizandra üzümüdür. Şizandra üzümünün popülaritesi günden güne artmaktadır. Şizandra üzümünün faydaları nelerdir?

Çince'de 5 tat anlamında olan Şizandra meyvesi, acı, tatlı, ekşi, tuzlu ve yakıcı tadını bir anda sunmaktadır. Yüzyıllardır Çin'de tıpta kullanılan Şizandra meyvesi hem zihinsel hem fiziksel performansı arttırıyor. Anti againg etkisi ile erken yaşlanmayı da engelliyor. Vücutta sağlıklı hücrelerinin korunmasına yardımcı olur. Cildi nemlendirir, korur, yaşlılık gidericidir. Zihinsel yorgunluğu engeller.

Şizandra üzümü, içerisindeki zengin E vitamininden dolayı cilde oldukça faydalıdır. Cildi iyileştirici, koruyucu etkisi vardır. Cildi güneşten, rüzgardan, alerjik reaksiyonlardan, toksin birikiminden, stresten korur. Öte yandan cilt problemlerinin onarılmasına da yardımcı olur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *