» 
»
 

Skandal! Tam 1.5 ton kokmuş et yakalandı

Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Mersin-Antalya D-400 kara yolu üzerinde yapmış oldukları uygulamalar sırasında kamyonette yapılan aramalarda tam 1,5 ton kokmuş et yakalandı. Detaylar haberde...

Alınan bilgiler doğrultusunda, Mersin'in Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü'de çalışan güvenlik güçlerinin Mersin - Antalya D-400 kara yolundaki yapmış oldukları aramalar sırasında uygulamaya takılan, arkası kapalı bir kamyonette gerçekleşen aramalarda, görenleri hayrete düşürülecek bir manzara ile karşılaşıldı. Tam 1.5 ton naylon poşetlerde et yakalayan güvenlik güçleri poşetlere sarılmış etlerin kokusundan rahatsız oldu. Kokan ve ne eti olduğuna dair bi fikir edinilemeyen etlerin incelenmesi istenildi.

Arkası kapalı olan beyaz kamyonetin kasasında satılmak üzere naylon torbalar içerisine saklanmış ve kokmasın diye bir çok kez kapatılmış poşetler içerisinde hangi hayvandan elde edildiği belli olmayan kokmuş etler bulundu. Etleri ele geçiren polisler torbalardaki kokmuş etleri incelemesi üzerine Erdemli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne gönderildi. Erdemli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde gıda uzmanlarının detaylı incelemeleri sonucunda naylonlara sarılmış etlerin bozuk ve kokmuş olduğu ispatlandı. Uzmanların hazırladıkları sonuçlar ve güvenlik güçlerinin hazırladıkları tutanaklara göre, 1,5 ton ele geçirilen kokmuş etin imha edilmesi için çalışmalar başlatıldı. Kokmuş ürünlerin taşımacılığı yapan kamyonet şöförü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *