» 
»
 

Soğuk hava kalp sağlığını olumsuz etkiliyor! İşte korunma yolları

Kış aylarında meydana gelen ısı değişimi sebebi ile birçok hastalık hayatı olumsuz etkilerken uzmanlar özellikle kalp krizi riskine karşı önemli uyarılarda bulunarak kalp sağlını koruma yollarını anlatıyor…

Soğuk havalar birçok hastalığı da beraberinde getirmekte. Uzmanlar hava sıcaklıklarındaki ani düşüş ile birlikte özellikle daha önceden kalp rahatsızlığı yaşayan insanlarda göğüs ağrılarının yaşanabileceğini ve bunun havanın soğuk olması nedeni ile spazm etkisi yaratmasından kaynaklandığını belirtti.

Kalp krizi oranının bil hassa kış aylarında diğer aylara oranla 3 kat daha fazla görüldüğü belirten uzmanlar bu krizlerin yaz aylarına göre daha ölümcül sonuçlar doğurduğunu kaydetti. Bir takım önlemler alarak kış aylarında kalp hastalarının kendilerini korumak adına alacakları bir takım önlemlerle tehlikeyi en aza indirgeyebileceklerini kaydetti.

Koruma yolları hakkında da bilgi veren uzmanlar, kalp hastalarının bağışıklık sistemini güçlendirmek için doktor kontrolünde vitamin takviyesi alabilecekleri gibi doğal vitamin kaynağı olan meyve tüketimi ile bağışıklık sistemlerini güçlendirebilirler. Ayrıca idrar söktürücü kullanan kalp hastaları potasyum bakımından zengin olan muz ve kiviyi rahatlıkla tüketebilirler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *