» 
»
 

Soğuk hava nedeni ile Afganistan’da 27 çocuk öldü

Dünya genelinde etkisi gösteren dondurucu soğuklar Afganistan’ın da vurdu. Ülkede günlerdir yağan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeni ile iki haftada 27 çocuk hayatını kaybetti.

Orta Asya’da bulunan Afganistan'ın kuzey kesiminde günlerdir etkili olan şiddetli kar yağışı ve aşırı soğuklar, Cüzcan vilayetine bağlı Derzab ilçesinde hayatı olumsuz etkiliyor. Aşırı soğuklar sebebi ile yaşanan olumsuzluklar sebebiyle bölgede son iki haftada 27 çocuk hayatını kaybetti.

Derzab Kaymakamı Rahmetullah Haşar tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Derzab ilçesinde kar kalınlığının yer yer bir metre yüksekliğine kadar ulaştığını ve birçok köye kapanan yollar nedeniyle ulaşım sağlanamadığını ifade etti.

Bölgedeki şiddetli kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeni ile geçtiğimiz son iki haftalık süreçte 27 çocuğun hayatını kaybettiğinin de altını çizen Rahmetullah Haşar, bölgedeki imkansızlıklar dolayısıyla sağlık hizmetlerinin de yetersiz kaldığını kaydetti.

Ölen çocukların 5 yaşından küçük olduğunu dile getiren Haşar, bazı çocukların da soğuk hava nedeniyle rahatsızlandığını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *