» 
»
 

Soğuk hava Yüksekova’da hayatı durma noktasına getirdi

Eksi 32 dereceyi gören Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde soğuk hava günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

Dün akşam itibari ile etkisini daha da arttıran soğuk hava dolayısı ile kentte yaşamakta olan vatandaşlar sadece günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla sokağa çıkabiliyor.

Öte yandan aşırı soğuklar nedeni ile sürücülere de zor anlar yaşarken, hareket halinde olan bir araçların dahi donduğu hatta Sabahın erken saatlerinde Şemdinli'ye gitmek üzere yolan çıkan tırın aşırı soğuklar nedeniyle yakıt deposu donduğu, yakıt deposunun altında ateş yakarak ısıtmaya çalışan ve olumlu bir sonuç elde edemeyen sürücü, başka bir sürücüden yardım etmesi sayesinde kurtarıldığı bilgisi alındı.

İki gündür yolda kaldığını söyleyen tır sürücüsü Savaş Eğimli ise "Şemdinli Sosyal Yardımlaşma Vakfına kömür taşıyorum. İki gündür yoldayım. Soğuktan dolayı mazotumuz dondu, perişan olduk. Arkadaşlarımızın yardımı ile aracı çalıştırdık. Bu soğuklar bizi aşırı derecede etkiliyor. Şu an eksi 23-24 derecede bir soğukluk var. Mecburen aracın içinde yatıp kalkıyoruz. Yapacak bir şey yok. Çalışmak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *