» 
»
 

ŞOK! Filipinler'deki saldırıdan DAEŞ değil kumar bağımlısı sorumlu

Filipinler'in başkenti Manila'da geçtiğimiz günü saldırı düzenlenmiş ve bu saldırıda 37 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırıyı DAEŞ üstlenmişti ancak çıkan sonuçta saldırıyı Jessie Carlos' isimli kumarda para kaybeden bir kişinin olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz hafta içinde Filipinler'de turistik bir otele saldırı düzenlenmiş ve 37 kişinin ölümüne neden olmuş olan saldırganın iddia edildiği gibi DAEŞ adına bu saldırıyı düzenlediği doğru çıkmadı. Saldırganın kumar bağımlısı Jessie Carlos olduğu açıklandı.

Manila polisi bir açıklama yaparak, saldırganın 43 yaşındaki Filipinler vatandaşı Jessie Carlos olduğunu, yakınlarının saldırganın kimliğini ortaya çıkardığını belirtti.

Daha önce Maliye Bakanlığında çalışan saldırganın üç çocuk babası olduğu, 235 bin TL eşdeğerinde kumar borcu olduğu, son yıllarda da kumar borçları yüzünden tüm mal varlığını kaybettiği ifade edildi.

Saldırganın babası, basına bir açıklama yaptı. Babası oğlunun terörle bağlantısı olmadığını söylerken, annesi de yaşanan olaylarla ilgili halktan özür dilediğini aktardı.

Dün yaptığı basın toplantısında Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, perşembe günü turistik bir otele düzenlenen saldırıyı terör örgütü DAEŞ’in yapmadığını iddia etmişti.

Yaşanan olaydan önce Jessie Carlos’un bir kumarhaneden 2 milyon dolar değerinde kumarhane fişini çalıp kaçmaya çalıştığını söyleyen Duterte, çaldığı fişleri kullanma ihtimali yoktu ve buna rağmen bu girişimde bulunmuş olması zaten akli dengesinin yerinde olmadığının bir kanıtıdır diye konuştu.

Filipinler'in başkenti Manila'da perşembe gecesi yaşanan olayda, turistik bir otelin kumarhane bölümünde maskeli bir kişi(jessie Carlos) etrafa rastgele ateş açmış ve açılan ateş sonucu 37 kişiyi öldürüp ardından intihar etmişti. Saldırganın cesedi otelin 5. Katında bulunmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *