» 
»
 

Sokak düğünleri Adana'da yasaklandı

Adana Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, olası canlı bomba saldırısına karşılık Adana'da sokak düğünlerinin yasaklandığı bildirildi.

Adana EGM'den (Emniyet Genel Müdürlüğü) yapılan açıklamada, 20 Ağustos 2016'da bölücü terör örgütünün Gaziantep'teki bir düğün töreni sırasında saldırıda bulunması ile çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiği ve çok sayıda kişinin yaralandığını hatırlatarak, yaşanan bu feci olayların kültür ve geleneğin bir parçası olan ülke genelinde vatandaşlar tarafından açık ve kapalı alanlarda yapılan düğün ve benzeri etkinliklerin tedbir amaçlı yasaklandığı bildirildi.

Bu karara ilişkin halkın huzuru, can ve mal güvenliği, milletin birlik ve beraberliğine kast eden, kamu düzeni ve bütünlüğünü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/c maddesi uyarınca Adana'da il genelinde kamuya açık cadde, sokak, arsa ve benzeri alanlarda yapılan düğün, kına, nişan, sünnet ve asker uğurlaması gibi etkinliklerinin yapılmasının yasaklandığı açıklandı. Yasaklara uymayanlar hakkında ise 5326 sayılı Kabahatlar Kanunu'nun 32. maddesi hükmü uyarınca işlem yapılacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *