» 
»
 

Sokak düğünlerine yasak geldi!

Gaziantep Valiliği'nden gelen açıklamalara göre, kentin merkezinde ve ilçelerinde düğün, sünnet düğünü ve kına gibi etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

Gaziantep Valiliğinden gelen yazılı açıklamalara göre, kentin merkezinde ve ilçelerinde halkın can ve mal güvenliğine kasteden, milletin birlik ve beraberliğine saldıran, kamu düzenini ve bütünlüğünü tehdit altına alan bölücü terör örgütünün eylemlerinin engellenebilmesi ve kahreden olayların yaşanmaması için tedbir amaçlı yasaklanma kararı alındığı belirlendi.

Valiliğin kent merkezinde ve ilçelerde düğün, kına ve sünnet gibi organizasyonların yapılmasının yasaklandığı açıklamasının ardından, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu kapsamında Gaziantep'de ve ilçelerinde açık bölgelerde kına gecesi, düğün ve sünnet merasimi, asker uğurlaması ve gelin çıkarma gibi etkinliklerin açık alanlarda yapılmasının yasaklandığı belirtildi. Bu gibi faaliyetlerin, tahsis edilen belirli kapalı mekanlarda yapılmasının uygun olduğu ifade edildi. Ayrıca yine söz konusu etkinliklerin yapılması için uygun kapalı alan bulunmayan yerlerin bazı bölgelerde olmamasından dolayı bu detayın kaymakamlıklar tarafından değerlendirileceği, kolluk kuvvetleri ile de kordineli bir şekilde hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Öte yandan kapalı alanlarda yapılacak olan sünnet merasimi, kına gecesi, düğün ve benzeri organizasyonlar için de kişinin bağlı bulunduğu jandarma veya polis kuvvetlerine, düğün sahibinin adı, soyadı, iletişim bilgileri ve etkinliğin yapılacağı yer ve saati bildiren bir dilekçenin 24 saat içerisinde verilecek başvuruda bulunulması gerektiği aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *