» 
 

Sokak ortasında 5 bin doları çakmakla yaktılar

Aydın'ın Nazilli ilçesinde düğün müzisyenlerine atılan dolarların bir çoğunun sahte olması artık müzisyenlerin canına tak etti ve basın açıklamasında bulundular. Müzisyenler, sokak ortasında 5 bin doları alevlere teslim etti.

Türkiye'de birçok düğün şirketinin anlaşmalı olduğu orkestra ve müzisyenlerin korkulu rüyası olan sahte dolarlar, Aydın'lı müzisyen ve solistleri isyana getirdi. Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir kahvehanede buluşma ayarlayan 30 müzisyen, aynı sorundan şikâyetlerini dile getirdi ve düğünlerde atılan sahte dolar ve sahte 100 liralık banknotları protesto etmek için karar aldılar.

Bu soruna artık dur demek isteyen müzisyen ve solistler, yanlarında getirdikleri yaklaşık 5 bin dolar sahte parayı sokak ortasında cayır cayır yaktılar. Bu konu hakkında yetkiye sahip olan bütün yetkililere göndermeden bulunan sanatçılar, sahte dolar basım mevzuatına uymayan banknotların piyasada satılmasının önüne geçilmesi talebinde bulundular. Çarşı pazarda masaların üstünde deste deste sahte dolarların bulunduğu ve satını yapan kişilere polisin yaptırım uygulaması gerektiğini öne süren ve de belirten 30 müzisyen, düğünde sahte para atan vatandaşları uyararak, emeğe saygının olması gerektiğini ve biraz da duyarlılık istediklerini bildirdiler.

30 kişilik müzisyen grubu adına konuşma yapan Ersin Özvardar, bu kadar müzisyen hiç bir şekilde kimseden zorla para talebinde bulunmuyor fakat düğünlerde attığınız bu paralar bizler için hakaret boyutuna geliyor. Müzisyenlik duygusal bir meslektir. Asıl unutulmaması gereken en önemli durum ise biz müzisyenler de bir aileye sahibiz ve onları geçindiriyoruz. Aramızda bu konuda ciddi sorunlar yaşayan arkadaşlarımız da var. Bir de üstüne üstük sahte paralar ile kazançlarımızla oynanınca işlerimiz daha zor duruma geliyor. Bu konuyu göz önünde bulundurarak duyarlı olmanızı talep ediyorum... Sözleri ile konuşmasını noktaladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *