Sokaklar Pokemon avcılarını ağırlıyor

90’ların çok sevilen çizgi dizisi Pokemon'un akıllı telefonlarda ki oyunu Pokemon Go resmi bir şekilde Türkiye'de olmasa da Türk kullanıcıları şimdiden sokaklarda ‘Pokemon avı’na başladı.

Japon oyun yapımcısnın 90'lı yıllarda yarattığı hayali canlıları konu edinen çizgi dizisi Pokemon'un akıllı cihazlara getirdiği ilk oyun Avustralya ve Yeni Zelanda'da oynanmaya başlandı. Online oynanan oyun mobil cihazlarda çılgın bir hız ile yayılmaya başladı.

Pokemon Go oyunun Türkiye'ye gelmesini bekleyemeyip  binlerce Pokemon hayranı daha şimdiden oyunu telefonlarına indirip Türkiye sokaklarında Pokemon karakterleri avlamaya başladı.Türkiye’de oyunun çıkması ile birlike çok sayıda genç sadece Pokemon karakterlerini bulup yakalamak için sokaklara çıkmaya başladı. 

2014 tarihinden itibarren Pokemon 17. sezonda 800'den fazla bölümü yayınlamış olan anime, 17 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 24 oyun ve 40'dan fazla yan oyundan oluşmaktadır. Pokemon hayranları Pokemon Go oyunu ile binlerce genç yeni bir döneme daha başladı. Işık Üniversitesi'nin Endüstri Bölümü'nün 4. Sınıf öğrencisi olan Serkan Aslan da o binlerce gencin arasında. Çocukluğundan beri Pokemon hayranı olan ve çok sevdiğini söyleyen Serkan sürekli izlediğini de açıkladı. Oyunun çıktığını duyduğu zaman çok heyecanmış ve hemen Pokemon Go’yu hemen indirmek istedim ama Türkiye’de olmadığı için Avustralya hesabından indirdim açıklmasanı yaptı.

Türkiye’de birden fazla kullanıcı, bilgisayarlar ile veya adreslerini indirmeye açık olan bu üç ülkeden biri olarak değiştirerek, oyunu telefonlarına indirmeyi ve oyuna dahil olmayı başardı. Pokemon Go oyunu, kullanıcılarına Pokemon avlama, yeni eşyalar kazanmak ve Pokemonlarını eğitmek için gerçek dünyayı keşfetmelerini ve sokağa çıkmalarını sağlıyor. Pokemon GO’nun oyunda ki resmi para birimi PokeCoins ile ektik olan Pokemon karakterlerini ve yeni özellikleri satın alınabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *