» 
»
 

SOLOTÜRK gösteri ekibi dünyanın dört bir yanından davet alıyor

2017 sezonunda gösteriye hazır olduklarını gösteren bir video yayınlayan SOLOTÜRK ekibi dünyanın çeşitli ülkelerinden davetler alıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi SOLOTÜRK, 2017 sezonuna hazır olduğunu gösteren bir video klip yayınladı. Çeşitli akrobatik gösterilerin sunulduğu 4 dakikalık klipte 2017 sezonunun hazırlıklarının tamamlandığı gösteriliyor.

Dünyadaki F-16 uçağıyla gösteri yapabilme kabiliyetine sahip sayılı akrobasi timleri arasında yer alan SOLOTÜRK, yüksek bilgi ve beceri seviyesini izleyicilere tek kişilik F-16 C Blok-40 uçaklarıyla sunuyor. SOLOTÜRK ekibi 13 kişiden oluşuyor ve uçuş, basın ve halkla ilişkiler gibi ekipleri bulunuyor. SOLOTÜRK gösteri pilotlarının isimleri ise 1100 saatin üzerine uçuşu bulunan Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar ile 1500 saatin üzerine uçuşu bulunan Hava Pilot Yüzbaşı Serdar Doğan.

Dünyanın en saygın gösteri ekipleri arasında yer alan SOLOTÜRK Türk bayrağını göklerde dalgalandırarak gurur kaynağı oluyor. 2017 yılında yurt içinde 100'ün üzerinde davet alan SOLOTÜRK ekibi, başta Belçika, İngiltere, Çekya, KKTC, Romanya, Slovakya, Avustralya ve Malta olmak üzere toplam 22 ülkedeki 130 farklı yerden de şu ana kadar davet almış durumda.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *