» 
»
 

SOLOTÜRK kanser tedavisi gören çocukları hayallerine uçurdu

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK, kanser tedavisi gören çocuklara bir jest yaparak onların hayallerini gerçekleştirdi.

Ankara Dr. Sami Ulus Kadın, Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümünde kanser tedavisi görmekte olan çocukların hayallerini SOLOTÜRK gerçekleştirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklara hayallerini soran doktorlar, SOLOTÜRK F-16 ekibini ziyaret etmek istediklerini öğrendi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı yetkilileri Türk Hava Kuvvetleri yetkilileri ile irtibata geçerek bu talebi onlara iletti.

Çocukların talebini olumlu karşılayan yetkililer harekete geçti ve çocukları SOLOTÜRK ekibi ile buluşturdu. SOLOTÜRK'ün konuşlu bulunduğu 3. Ana Jet ÜS Komutanlığına getirilen çocuklara, kendilerine özel hazırlanan tulumlar hediye edildi ve görevi ağabeylerinden bir günlüğüne de olsa devraldı. Ziyarete özel bir de klip hazırlandı. Klipte çocuklar gösteri uçuşuna giden SOLOTÜRK ekibini durduruyor ve görevi onlardan devralıyor.

SOLOTÜRK 23 NİSAN'Da ÇANAKKALE KORDON'DA
2017 sezonunun ilk etkinliği için Çanakkale Kordon'da yarın gösteri yapacak olan SOLOTÜRK akrobasi timi, saat 15:30'da çocuklar için uçacak. Uçuş sosyal medya hesaplarında da canlı olarak yayınlanacak. 24-25 Nisan'da ise Şehitler Abidesi'nde ekibin diğer gösterileri gerçekleştirilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *