» 
»
 

Somali'de bombalı saldırı: Yüzlerce insan hayatını kaybetti

Başknet Mogadişu'daki Safari Otel'in girişinde bomba yüklü kamyonetle yapılan saldırıya ilişkin açıklama yapan Somali hükümeti, saldırıda en az 276 kişinin hayatını kaybettiğini ve 300'den fazla kişinin yaralandığını belirtti.

Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Safari Otel'in girişinde bomba yüklü kamyonetle yapılans aldırıda en az 276 kişi yaşamını yitirdi ve 300 kişi ise yaralandı. Somali Devlet Başkanı Muhammed Abdullahi Muhammed, ülkede üç günlük yas ilan etti.

Fransız haber ajansına konuşan polis yetkilisi, 300'den fazla yaralının olduğunu belirtti. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, en az 276 kişinin öldüğü ve 300'den fazla kişinin yaralandığı açıklandı. Başbakan Ali Kheyre ise saldırının ardından, Türkiye'ye düzenleyeceği resmi ziyareti iptal etti.

Otelin önündeki K5 kavşağında meydana gelen patlamanın şiddeti ile ptelin bir bölümü çöktü, çok sayıda insan enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Polis yetkilileri, kentin Medina ilçesinde yaşanan ikinci bombalı saldırıda ise iki kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Patlamanın Somali'de faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı Eş Şebab'ın 2007'de başlattığı ayaklanmadan bu yana bölgede yaşanan en ölümcül saldırı olduğu belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *