» 
»
 

Somali'de uzaktan kumanda ile patlatılan minibüste 18 kişi öldü

Somali'nin başkenti Mogadişu yakınlarında hareket halindeki minibüs uzaktan kumandalı bomba ile patlatıldı içerideki 18 kişi feci şekilde yanarak can verdi. Yol kenarında infilak eden bombanın şiddeti ile minibüs paramparça oldu.

Somali’nin başkenti Mogadişu’nun yakınlarında seyahat eden 18 kişi uzaktan kumandalı bomba ile patlatılan minibüsün içinde feci şekilde yanarak can verdi. Yol kenarında infilak eden bombanın şiddeti ile minibüs paramparça oldu. Al Jazeera ile konuşan polis memuru Abidkadir Muhammed ise duyduklarını ‘Minibüste bulunan 18 insan cayır cayır yanarak öldü. Bomba uzaktan kumanda ile patlatılmış’ şeklinde ifade etti.

Patlamada yaralanan diğer üç kişinin ise durumu oldukça ağır. Korkunç saldırının sorumluluğunu henüz kimse üstlenmiş değil fakat ülkede El Kaide ile bağlantıları olan Eş Şebab örgütü fazlasıyla etkin. Terör örgütleri, geçen hafta ise Somali’nin başkenti olan Mogadişu’da bir otele baskın düzenleyerek 15 kişinin ölmesine sebep olmuştu. Bomba yüklenmiş arabalar ile oteli hedefleyen intihar saldırganları sonrasında silahlı saldırganlar da otelin içine girmişti. Otel çalışanlarını rehin alan El Şabab üyeleri güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilmişlerdi.

2004 yılında Somali’de kurulmuş saldırgan örgüt Eş Şebab, başkent Mogadişu ve çevresinde korkunç bombalı saldırılar geçekleştiriyor. Ülkenin orta ve güney kısımlarında ise bazı köylerin ve beldelerin kontrolünü eline alan Eş Şebab örgütü, ülkedeki şiddetli eylemler, suikast ve rehin alma gibi suçlardan sorumlu tutuluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *