» 
»
 

Somali'deki saldırıya Dışişleri Bakanlığı'ndan yazılı kınama mesajı

Somali'de 70 kişinin öldüğü 35'ten fazla kişinin de yaralandığı terör saldırısı ile ilgili olarak Türkiye Dışişleri Bakanlığı internet sitesinden bir mesaj yayınladı.

Bugün akşam saatlerinde Somali’nin yarı özerk bölgesi olan Puntland’da El Şebab örgütü tarafından askeri bir üsse silahlı ve bombalı saldırı düzenlenmiş ve yaşanan saldırı sonucunda asker ve sivillerden oluşan toplam 70 kişi hayatını kaybetmiş ve 35’ten fazla yaralının olduğu ifade edilmişti.

Yaşanan saldırı sonrasında Türkiye Dışişleri Bakanlığı No: 180, 8 Haziran 2017, Somali'de Bir Askeri Üsse Yapılan Terör Saldırısı Hk. Konu başlığıyla bir kınama mesaj yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Somali’nin Puntland bölgesindeki bir askeri üsse yapılan saldırıda çok sayıda askerin hayatını kaybettiği ve yaralandığı derin bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Ülkede barış ve istikrarın tesisi için fedakârca çalışan güvenlik güçlerine yönelik bu terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörizmle mücadelede Somali halkı ve Hükümetiyle dayanışmamız devam edecektir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *