» 
»
 

Son anket sonuçları geldi.. Yüzde 58.31 ile Ankara ‘Evet’ diyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 16 Nisan tarihindeki referandum için yaptırdığı anket sonuçlarına göre Ankara’da ‘Evet’ diyenlerin oranının yüzde 58.31 olduğu açıklandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak Referandum için ayrı ayrı olmak üzere 3 anket yaptırdı. Yapılan anket sonuçlarına göre ‘Evet’ diyenlerin oranında yüzde 58.31 oranında büyük artış gözlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Mart ayı içinde yaptırdığı anketlerin yüzde 58.31 dolayında olduğunu, hedefin yüzde 60’lar olduğunu belirtti. Gökçek anket sonuçlarını twett takipçileriyle de paylaştı. 1 Martta yapılan ankette çıkan ‘evet’ oyları yüzde 55.4 iken, 9 Mart tarihinde yapılan ikinci ankette ise ‘evet’ oyları yüzde 56.2’ye ulaştı. Son 27 Mart tarihindeki ankette ise ‘evet’ oyları yüzde 58.31 rakamına ulaştı. Yapılan anketin 7 bin 119 kişinin katılımıyla yapıldığı ifade edildi.

EVET OYLARI ARTIYOR

Gökçek konuyla ilgili olarak referandum yaklaştıkça ‘evet’ oyu kullananların oranının gittikçe arttığını söyleyerek, bunun Türkiye’nin geleceği bakımından önemli olduğunu vurguladı. Gökçek ayrıca yıllardır seçimlerde yaşadığı tecrübeyle Ankara’daki anketlerin Türkiye genelinden ya bir puan önünde, ya da bir puan arkasında olduğunu sözlerine ekledi. Gökçek hedeflerinin yüzde 60 dolaylarında ‘evet’ oyu almak olduğunu sözlerine ekledi. Gökçek 3 farklı anket yaptırdığını belirterek anket sonucunu takipçileriyle Tweet ile paylaştı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *