» 
»
 

Son Dakika.. 5 Bin uzman erbaş alımı yapılacak. KPSS Şartı yok…

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2017 yılı 5. Dönem Uzman Erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Yayınlanan kılavuza göre Ortaöğretim (Lise), Önlisans ve Lisans Mezunlarının Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmayacak.

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı için çalışma başlattı. Komutanlık tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna göre başvuruların elektronik ortamda online olarak 21 Nisan 2017 tarihine kadar yapılması belirtildi. Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) Uzman Erbaş ilanına başvuruda bulunmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi, ortaöğretim, önlisans veya lisans mezunu, 1 Ocak 1992 tarihinden sonra doğmuş olanlar ilana başvuruda bulunabiliyor. Adaylarda bir diğer aranan şart ise Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden en az üç yıldan fazla bir sürenin geçmesi. 20 Mart 2014 tarihi ve sonrası terhis olanlar. En az 164 cm boyunda ve kilo-Boy tablosundaki oranların belirtilen değerler içerisinde olması. Boy uzçunluğu çıplak ayakla ölçülürken, ağırlık ise şort veya eşofman ile ölçülecektir. Kılavuzda belirtilen bir diğer şart ise Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Eylül 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak.

ADAYLAR BİRTAKIM SINAVLARA TABİ TUTULACAK

Başvurusu kabul edilen adaylar öncelikle yazılı sınava tabi tutulacaklar, ardından ön sağlık muayenesi ve bedeni yetenek sınavında ter dökecekler. Daha sonra mülakata alınacak adaylardan sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemlerinin tamamlanması istenecek ve ardından alınanlar açıklanacak. Başvurusu kabul edilen ve seçme sınavına girmeye hak kazanan adaylara ait isim listesi internet üzerinden 8 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *