» 
»
 

Son dakika... Diyarbakır'da iki belediye başkanı tutuklandı

Terör soruşturması kapsamında, gözaltına alınan DBP'li Yenişehir Belediye Başkanı kurbanoğlu ile Kayapınar Belediye Başkanı Aydın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında dün gözaltına alınan Kayapınar İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ali aydın ile Yenişehri İlçe Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, silahlı terör örgütü PKK/KCK 'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında dün yapılan baskınla gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Kurbanoğlu ve Aydın'ın savcılıktaki sorgularının tamamlandığı belirtildi.

Aydın ve Kurbanoğlu'nun, çıkarıldıkları nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

DÜN GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

DBP'li merkez Kayapınar İlçe Belediye Başkanı Aydın ile merkez Yenişehir İlçe Belediye Başkanı Kurbanoğlu, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı yarafınmdan yürütülen terör souruşturması kapsamında dün, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlenmişti. Aydın ile Kurbanoğlu, "terör örgütüne üye olmak", "terör propagandası yapmak" suçlarından haklarında çıkan yakalama kararı ile evlerine düzenlenen operasyon sonasında gözaltına alınmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *