» 
»
 

Son Dakika... Diyarbakır'da patlama: Çok sayıda yaralı var...

Diyarbakır'a bağlı Çınar ilçesi girişindeki trafik merkezine PKK'LI teröristler bombalı araçla saldırı düzenlendi. Yaralıların olduğu bilgisi alınan bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi...

Alınan bilgilere göre patlama Diyarbakır'da bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'nde meydana geldi. Saat 13.15 sıralarında gerçekleştiği öğrenilen saldırıda PKK'lı teröristler bomba yüklü araç patlattı. Ajanslardan alınan bilgilere göre bölgede çok sayıda yaralı olduğu ve bu yaralıların arasında sivillerinde bulunduğu ifade ediliyor...

Şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta olduğu bildirilen bölgede patlama nedeni ile meydana gelen sarsıntı Diyarbakır merkezde de hissedilirken, bölgeye takviye olarak gönderilen ekiplerle teröristler arasında kısa süreli bir çatışma yaşandığı da alınan bilgiler arasında.

Saldırıda kullanılan bombanın etkisi ile 3 katlı bina kullanılamaz hale gelirken, patlamanın meydana geldiği yerde yaklaşık 3 metre derinliğinde çukur oluştu. Öte yandan patlamanın binanın yakınlarında bulunan iki farklı petrol istasyonunu etkilememesi facianın artmasını da engellemiş oldu. Patlama esnasında bölge trafik amirliği önünden geçen çok sayıda araç da hasar gördü.

Yaralanan polisler bölgeye sevk edilen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilirken, yaralanan sivil vatandaşlar ise Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ayrıntılar gelmeye devam ediyor...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *