» 
»
 

Son Dakika! Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan vefat etti

Son dakika haberi! Esprili kişiliği ile bilinen eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tedavi gördüğü Acıbadem Maslak hastanesinde yaşamını yitirdi. Ak Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı yapmış olan Unakıtan’ın rahatsızlığı ise vücudundaki ödemler olarak belirtildi. 2009 yılında bypass ve 2013 yılında böbrek nakli operasyonları geçirmiş olan Unakıtan 70 yaşındaydı.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ak Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı görevini yürüten Unakıtan 70 yaşındaydı. Unakıtan’ın ölüm haberi sonrası Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada kendisine Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Bir süredir devam eden rahatsızlığını besin zehirlenmesi sonucu böbreklerinin iflas etmesi olarak açıklamış olan Unakıtan, rahatsızlığın böbrek nakline kadar ilerlediğini de ifade etmişti. 1946 Edirne doğumlu olan eski Maliye Bakanı Unakıtan, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunuydu ve mezuniyeti sonrasında Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanı olarak göreve başlamıştı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Unakıtan, 58., 59. Ve 60. Ak Parti hükümetleri döneminde Maliye Bakanlığı görevini üstlenmiş, 2009 yılının Mayıs ayında yapılan kabine değişikliği sonucu ise bu görevi Mehmet Şimşek'e devrederek kabine dışında kalmıştı. Mehmet Şimşek Kemal Unakıtan’ın vefatı üzerine bir mesaj yayınlandı ve "Eski Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan Abimizin vefatı camiamızı derinden üzmüştür. Merhuma rahmet, ailesine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *