» 
»
 

Son dakika: Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber

Fırat Kalkanı Harekatı'nda düzenlenen operasyonda 3 şehit, 5 yaralının olduğu, şehit ve yaralıların ise Gaziantep'e getirildiği bilgisi alındı. Şehit askerlerin ise isimleri belirlendi.

Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El-Bab operasyonunda gerçekleşen saldırıda ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu ve 5 asker yaralandı. Alınan bilgilere göre, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab operasyonunu yürüten Türk askeri birliğe yönelik saldırıda 8 asker yaralandı. Yaralanan askerler helikopter ve ambulanslarla Gaziantep ve Kilis'teki hastaneelrde tedavi altına alındı.

Üç helikopter ve bir kara ambulansı ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilen 4 yaralı askerden 3'ünün şehit olduğu bilgisi alındı. Yaralı askerlerden birinin ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

ŞEHİT ASKERLERİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Fırat Kalkanı Harekatı operasyonu kapsamında, yürütülen El-Bab operasyonunda saldırıda şehit olan askerlerin Melih Özcan, Erdal Bolat, Zafer Er olduğu belirlendi. Şehitlerden Melih Özcan'ın Eskişehir, Erdal Bolat'ın Sivas ve Zafer Er'in memleketinin ise Kırşehir olduğu belirlendi.

Şehit askerlerin, Gaziantep Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirilecek işlemlerin ardından memleketlerine düzenlenecek törenle uğurlanacağı bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *