Son dakika kar tatili haberleri: Yarın okullar hangi il ve ilçelerde tatil (22 Aralık Perşembe)

Yurtta bazı bölgelerde süren yoğun kar yağışı ile buzlanma ve don olayları nedeniyle okullar kar tatili edildi. Hangi iller ve ilçelerde okullar tatil oldu işte sürekli güncellenen son dakika kar tatili haberleri ile kar tatili olan okullar.

Yarın yani 22 Aralık perşembe günü kar tatili olan il ve ilçeler belli oldu. Kar yağışının yoğun olarak devam ettiği Türkiye'nin çeşitli illerinde valiliklerden yapılan kar tatili açıklamalarını sizler için derlemeye devam ediyoruz. 22 Aralık perşembe kar tatili olan okullar hangi iller ve ilçelerde olacak?

Niğde'de okullar tatil edidi. Niğde Merkez ilçe, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde bulunan tüm Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları, Özel Eğitim Okulları ile Rehabilitasyon Merkezleri 22 Aralık perşembe günü kar tatili. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün izinli sayılacağı belirtildi.

Adıyaman'ın Tut ilçesi merkezi ve bağlı tüm köylerinde eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. Tut Kaymakamı Mehmet Aksı, ayrıca engelli ve hamile kamu personelinin de bir gün izinli sayılacağını duyurdu.

Hatay'ın Belen, Yayladağı, Altınözü ve Hassa ilçelerinde tüm okullar tatil edildi. Antakya, Defne, Hassa ve Samandağ ilçelerindeki dağlık kesimlerde taşımalı eğitim yapan tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Konya'da kar tatili... Konya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre yarın (22 Aralık) yoğun kar yağışı ile aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde ve Konya merkeze bağlı Selçuklu, Karatay ve Meram ile Ereğli, Akören, Çumra, Hadim, Halkapınar, Taşkent, Hüyük, Derbent, Seydişehir, Beyşehir ve Akşehir ilçelerinde ilk ve orta dereceli tüm okullar 22 Aralık perşembe günü kar tatili yapacak. Ayrıca hamile ve engelli personelinin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi. Konya'da belirtilen ilçeler dışındaki diğer ilçelerin kar tatili kararının ise kaymakamlıklarda olduğu belirtildi.

Antalya Alanya ilçesinde kar yağışı yolları ulaşıma kapatırken okulların da bazı mahallelerde tatil edilmesi kararlaştırıldı. Alanya'da Güzelbağ, Mahmutseydi, Dereköy, Kestel ve Tırılar mahallelerindeki okullar 22 Aralık perşembe günü tatil edildi. Güzelbağ İlkokulu ve Ortaokulu, Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlkokulu ve Ortaokulu, Dereköy İlkokulu ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlkokulu ve Ortaokulu ve Tırılar İlkokulu ve Ortaokulu'nda okulların bir gün eğitim öğretime ara verdiği açıklandı.

Gaziantep'te bulunan tüm okullar 22 Aralık perşembe tatil edildi. Aşırı kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkez ilçeleri Şahinbey, Şehitkâmil, Oğuzeli'nde 22 Aralık kar tatili ilan edildi. İl genelindeki taşımalı eğitim kapsamındaki tüm kurumlarda da eğitim öğretim bir gün tatil oldu...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *