» 
»
 

Son dakika... Katar Uçağı havalandıktan hemen sonra alev aldı

İstanbul'dan Katar'a gitmek üzere havalanan Katar Havayolları'na ait yolcu uçağı sol motorundan alev alarak yanmaya başladı... Uçağın acil iniş yapması bekleniyor...

İstanbul - Doha seferini yapmak üzere havalanan Katar Havayolları'na ait QR240 sefer sayılı uçak kalkışının hemen ardından alev uzaması olarak adlandırılan arıza nedeni ile Atatürk Hava Limanı’na geri dönmek zorunda kaldı.

Katar Havayolları'nın İstanbul’dan Doha’ya yolcu seferi yapan Airbus A330 tipi yolcu uçağında kalkıştan hemen sonra motor kısmında teknik arıza yaşandı. Uçak kalktıktan sonra motorda 'alev uzaması' diye tabir edilen arıza meydana geldi.

Pilot vakit kaybetmeden uçul kontrol kulesi ile irtibata geçerek, acil iniş için izin istedi. Gerekli incelemelerin ardından iznin verilmesiyle Katar yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'na geri dönerek acil iniş yaptı. Uçağın acil iniş yapacağını haber alan yetkililer itfaiye ekipleri ve sağlık ekiplerini alanda hazır bekletti. Sorunsuz olarak alana inen uçak, bakım için hangarların olunduğu bölüme götürülürken, yolcular tahliye edilerek terminale geri götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *