» 
»
 

Son dakika.. Kayseri'de patlama meydana geldi...

Kayseri güne patlama sesleri ile uyandı. Erciyes Üniversitesi kampüsü önünde özel bir halk otobüsünde meydana geldiği iddia edilen patlama neticesinde bölgede çok sayıda şehit ve yaralı olduğu bildiriliyor...

TSK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, Kayseri Komando Tugay Komutanlığında vazife yapmakta olan ve saldırının gerçekleştiği saatlerde izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca gerçekleştirilen bombalı saldırıda 13 askerin şehit oluğu, 48 askerin de yaralandığı bildirildi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, tarafından yapılan açıklamada bir bombalı saldırı olduğu ve yöntem itibari ile Beşiktaş’taki saldırıya benzediği değerlendirmesini yaptı. Vali Kamçı maalesef şehit ve yaralılarımız olduğunu sayıları hakkındaki bilginin ilerleyen saatlerde açıklanacağını düşündüğünü ifade etti.

Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsü alanı Talat Bulvarı üzerinde bugün sabah saat 08.45 sularında bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada yaralıların bulunduğu bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre bombalı araçla saldırı yapıldığı iddia ediliyor. Araçta çarşı iznine çıkan askerlerin olduğunu ortaya atılan iddialar arasında. Yaralıların Erciyes Üniversitedi Tıp Fakültesinde tedavi altına alındığı bilidirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *